تبلیغات
آن نیمه دیگر - نوازش ممنوع!


آن نیمه دیگر

یه صحبتی کلی در مورد قانون جدید نود وهشتیا داشتم... .

بحثم نه مورد قوانینه... نه در مورد نویسنده های سایته ( رمان نویسان انجمن ) ... همه مون اینو می دونیم که نویسنده برای قلم خودش باید حرمت قائل باشه... که مسئولیت اخلاقی خودش رو باید بشناسه... که نویسنده ای که نتونه مخاطبش رو موقع خوندن رمانش پیش بینی کنه و به تحولات و تغییرات روحی روانی مخاطبش بعد از خوندن رمان آگاه نباشه نویسنده نیست!

ولی از طرف خودم می خوام یه توصیه ای به شما مخاطب های نازنینم بکنم... که البته بیش از پنجاه درصدتون از من بزرگترید و وقتی بخوام از این مقام با شما صحبت کنم کمی احساس خجالت می کنم... .

همیشه ی تاریخ کسانی خواهند بود که برای سلیقه ی بازار بنویسند... همیشه کسایی خواهند بود که با شهرت و استقبال مخاطب طوری خودشون رو گم کنند که توصیه ها و انتقادات و پیشنهادات کسی بهشون اثر نکنه... .

ولی من ازتون تمنایی دارم اونم این که... مواظب باشید پای کدوم رمان تشکر می زنید... برای تشکرهایی که نشون دهنده ی فکر و اعتقاد شماست ارزش قائل باشید... .

این فکر ما، استقبال من و شماست که چیزی به اسم " سلیقه ی بازار " رو می سازه... من مخالف اینم که کسی از نوشتن چیزی که فکر می کنه باید نوشته شه منع بشه... ولی معتقدم ما باید سطح ادبی و سلیقه ای خودمون رو تا حدی بالا ببریم که بهترین هامون تو رمان هایی که موجبات انحراف و ... رو به وجود می یاره خلاصه نشه.

استقبال و تشویق ماست که کسی رو بالا می بره و در مرکز توجه قرار می ده... حواسمون باشه کدوم رمان رو بالا می بریم و کدوم استعداد و کدوم شخص رو به خاطر عدم تشویق و حمایتمون پایین می یارم.

یه چیزی بهتون بگم... از جانب کسی که دو سه ساله تو این سایت می نویسه و با خیلی از نویسنده ها در ارتباطه... می نویسند این چیزها رو چون می دونند خونده می شه...  به جز رمانایی که موضوعشون طوریه که نوشتن صحنه رو می طلبه چون جزئی جدایی ناپذیر از موضوعه باقی نویسنده ها ( خصوصا اونایی که مشخصا از روی فیلم های هالیوودی صحنه اختراع می کنند ) به دلیل این می نویسند که می دونند به طور تضمین شده عده ی زیادی به سمت رمانشون جذب می شن... تشکرهاشون بیشتر می شه... به تعداد بازدید کننده هاشون اضافه می شه... .

پس شاید به عنوان عملی شدنی ترین راهکار بتونیم از اینجا شروع کنیم که حواسمون به رمانی که می خونیم باشه... به تشکرهامون... به امتیازهامون... که شاید فرصتی پیش بیاد که تر و خشک این طور با هم نسوزند... که همه مون می دونیم آغوش داریم تا آغوش... که نوازش داریم تا نوازش... .

در آخر هم می گم که منظورم به هیچ رمان و شخص خاصی نبود... به طور کلی این حرف رو زدم... من زیاد تو انجمن رمان نمی خونم و در حال حاضر هیچ رمانی نمی خونم!

حرفم این بود که به عنوان مخاطب نقش خودمون رو در این زمینه فراموش نکنیم... به عنوان کسی که حداقل پنج تا رمان تو انجمن نوشته می گم... تشکرها و امتیازهای شما، حمایت های شما، استقابل و تشویق شما تو دل ما رمان نویس های انجمن غوغا به پا می کنه... و درست یا غلط، بسیار جهت دهنده و تعیین کننده ست... .

[ شنبه 1392/09/16 ] [ 11:07 بعد از ظهر ] [ anita ... ] نظرات      قالب ساز آنلاین